Doelgroep
Voor bestuurders met een rol binnen de crisisorganisatie
Datum en duur
Deze training duurt een hele dag, 09.00 - 16.00u
Locatie
In overleg
Heb jij als bestuurder een rol binnen de crisisorganisatie en ben jij nieuw in deze functie? Start dan met deze basistraining. Hier maak je kennis met de basisbeginselen van de crisisorganisatie. Vervolgens heb je voldoende kennis om deel te nemen aan een functieopleiding, training of oefening.
Uitdaging
Tijdens een crisissituatie krijg je in het Beleidsteam (BT) te maken met een andere organisatiestructuur, dan de dagelijkse ambtelijke structuur. Bestuurlijke dilemma's waar snel een besluit over genomen moet worden, spelen hierbij een rol. Je wordt hierbij geholpen door strategische adviseurs van de verschillende hulpdiensten. Daarnaast kan er, afhankelijk van het type incident, een Officier van Justitie aanschuiven.
Programma
De basistraining duurt één dag. Gedurende deze dag gaan we met elkaar aan de slag met de volgende onderwerpen:
GRIP-regeling
De rol van de voorzitter
De vergaderstructuur (BOB)
De rollen en taken van het Gemeentelijk of Regionaal Beleidsteam (GBT of RBT)
Dilemma’s en knelpunten GBT
Driehoek / rol Officier van Justitie
Het belang van de communicatiestrategie in het GBT
Scenariodenken
'Lessons learned' van eerdere incidenten
Hoe gaan we dat doen?
Wij geloven dat je het beste leert door te doen. Daarom bestaat deze training uit stukken theorie afgewisseld met praktijkvoorbeelden en cases.
Heb je interesse? Dan kun je contact opnemen met een van onze adviseurs of bel ons algemeen nummer 085 8200 848